Beykoz’dan gurur tablosu! 100 çevreci kadın sertifikasını aldı

Beykoz’da, “Evlerden Cihana Etraf Bilinci” kapsamında sertifika projesi düzenlendi. Proje dahilinde eğitim alan 100 bayan sertifikalarına sahip oldu.

Beykoz Beldiyesi, Medipol Üniversitesi ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü üçlü protokol imzalayarak Kent Kurulu’nun takviyesiyle “Evlerden Kainata Etraf Bilinci” projesinde eğitim alan yüz bayana, düzenlenen merasimle sertifikalarını teslim etti. Medipol Üniversitesi’nde düzenlenen merasime, Beykoz Belediye Lider Yardımcısı Fatih Sağlam da iştirak sağladı. Öte yandan eğitim programında sürdürülebilirlik, geri dönüşüm, besin israfı üzere mevzular işlendi.

“BEYKOZ’DA BAYAN DOKUNUŞUYLA ÇOK HOŞ İŞLER YAPACAĞIZ”

Sertifika merasimi sonrası konuşan Beykoz Belediyesi Etraf Mühendisi Sevnur Güner, “Aslında bu projede bizim hitap ettiğimiz kesim bayanlarımız. İstekli bayanlarımız eğitimlerini aldı. Aldıkları eğitimler doğrultusunda da Beykoz genelinde bilgilendirmeler yapacaklar. İstanbul Medipol Üniversitesi’nde bayanlarımıza sürdürülebilirlik, yeşil kalkınma, besin israfı, geri dönüşüm ve sıfır atık bahislerinde eğitimler verildi. Bugün de sertifika törenimizi gerçekleştirdik. Beykoz’da bayan dokunuşuyla çok hoş işler yapacağız” dedi.

Beykozda çevreci 100 bayan sertifikasını aldı

“İLK OLARAK AİLEM VE ETRAFIMDAN BAŞLAYACAĞIM”

Eğitimlere katılarak sertifika alan bayan istekli Firdevs Çelik hislerini şu sözlerle lisana getirdi:

“Bugün çocuğumun geleceği için buradayım. Aslında yalnızca çocuğun değil gelecek jenerasyonlara de bir katkı sunmak için buradayım. Üniversite bünyesinde verilen eğitimlerden hayli fazla randıman aldım. Eğitimler esnasında öğrendiğim bilgileri birinci olarak ailem ve etrafımdan başlayarak yaymaya çalışacağım.”