Hakan Çalhanoğlu’ndan Galatasaray itirafı

Ülkemizin Avrupa’daki gururlarından, ulusal kadromuzun kaptanı Hakan Çalhanoğlu, Tivibu Spor özel röportajında Çiğdem Günal’ın sorularını yanıtladı.

Hakan Çalhanoğlu, “Çocukluğum Galatasaray’la kupa kazanmanın hayaliyle geçti” diyerek Galatasaray’da oynamak istediğini açık açık söyledi.

Çalhanoğlu röportajda özetle şu sözleri kullandı:

“Geçen sene Galatasaray’ın elinde yeterli bir koz vardı. Bonservisim elimdeydi; başkanlık değişimi yüzünden alamadılar. Bu sene olmaz, seneye de olmaz. Ancak şayet Fatih Terim beni arayıp gel deseydi mutlaka kıramam. Birisi beni Galatasaray’a gelmem için ikna edecekse bunu yapabilecek tek kişi Fatih Hoca’dır. Zira onun benim üzerimde emeği çoktur. Ulusal kadroya çağıran, oynatan, güç vakitte yanımda olan, bana paha veren, futbolun dışında da bana sahip çıkan sevgili hocam. Bodrum’a gittiğimde de yanına uğrayacağım.

Çocukluğum Galatasaray’la kupa kazanmanın hayaliyle geçti. İnsan o formayı giymeyi hayal ediyor. Ne vakit, nasıl olur bilmem. Galatasaray taraftarı benim Galatasaraylı olduğumu biliyor. Bunu her vakit lisana getirmek istemiyorum. Zira daima Galatasaray’a transfer haberim çıkıyor ve olmayınca hayal kırıklığı yaşıyorlar. Evet, geçen sene bu türlü bir ihtimal vardı, temas kuruldu. Lakin bu sene ve gelecek sene mutlaka olmayacağını düşünüyorum. Lakin ondan sonrası için ümitlenebilirler. Zira kontratım bitmiş olacak. Her şeye açık olacağım. Onlar kadrosu desteklemeye devam etsinler. Ultraslan’da çok arkadaşım var, onlar artık sevinirler. Biz Cimbom’luyuz.”