İbrahim Tatlıses ve Ahmet Tatlıses düşman oldu! ‘Akıl sağlığıyla ilgili şüphelerim arttı’

Uzun vakittir oğlu Ahmet Tatlıses’le dargın olan İbrahim Tatlıses, Babalar Günü’nde toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunarak oğlunu amaç almıştı. Tatlıses’in sert sözleri sonrası birbirine giren baba-oğul adeta düşman oldu. Ahmet Tatlıses’i yerden yere vuran İbrahim Tatlıses, oğlunu ‘ihanet’ etmekle suçladı. Babasının kelamları karşısına mecnuna dönen Ahmet Tatlıses’ten sert karşılık geldi.

Ünlü müzikçi İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz günlerde Babalar Günü’ne özel bir paylaşımda bulunarak “Baba candır ‘baba’nın değerini bilmeyenler Ahmak oğlu AHMAKTIR” tabirlerini kullanmıştı. 7 çocuk babası Tatlıses’in bu paylaşımı takipçileri tarafından bir müddettir dargın olduğu oğlu Ahmet Tatlıses‘e gönderme olarak yorumlandı.

Oğluna karşı gardını alan İbrahim Tatlıses’in bu kelamları üzerine 45 yıl evvel boşandığı eski eşi Adalet Sara, toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunarak “Hangi Babaların Günü kutlanır” halinde ateş püskürdü. 

İbrahim Tatlıses ve Ahmet Tatlıses

Annesini destekleyen Ahmet Tatlıses, Adalet Hanımın paylaşımını kendi toplumsal medya hesabında paylaştı. Üçlü ortasındaki ipler gerilirken İbrahim Tatlıses, eski eşi ve oğlunun iletisine çok sonlandı. Beyaz TV’de canlı yayına bağlanan İbrahim Tatlıses açtı ağzını yumdu gözünü. “Ben vurulduğumda, şirketin kasasını boşalttı” diyerek oğlunu ihanetle suçlayan Tatlıses, adeta çılgına döndü. 

İbrahim Tatlıses ve oğlu Ahmet Tatlıses

“ONUN İSMİNİ BİLE DUYMAK İSTEMİYORUM”

Ahmet Tatlıses’e 7 dükkan verdiğini ve oğlunun hepsini batırdığına dikkat çeken ünlü müzikçi şöyle konuştu:

“Oğluma yedi dükkan verdim, hepsini batırmış neyin helalliği. Benim hiçbir evladım mağdur olmamıştır, hiçbir evladımı mağdur etmedim. Ben hiçbir bayanı mağdur etmem Perihan Savaş da olmak üzere. Ben Adalet Hanım’dan 45 yıldır başkayım bir tek dini nikahımız düşmemiştir. O oğlum dediğim var ya Ahmet… En büyük ihaneti yapan o, 7 tane dükkan verdim. En hoş dükkanları batırdı, istediği her yeri verdim. Benden ne istedilerse verdim daha ne yapayım. Varımı yoğumu veriyorum, tekrar kurtulamıyorum. 70 yaşında adam sahneye çıkıyorum. Ne vakit çıktım, para kazanmaya başladım tekrar başladılar… Canıma yetti artık. Sağlığımla mı uğraşayım onlarla mı uğraşayım ne yapayım artık. Merhamet edin bana biraz… Hiçbir çocuğumu ihmal etmem. Bir tek en büyüğü hariç… Bir beşere yedi dükkan verirsin yedisi de batar mı? Onun ismini bile duymak istemiyorum. Bodrum’dan çıktım geliyorum bana çok ağır laflar etti. Onları artık söylemeyeceğim”

İbrahim Tatlıses ve oğlu Ahmet Tatlıses birbirine girdi

“BEN ONUN İÇİN CANIMI ORTAYA KOYDUM”

İbrahim Tatlıses’in zehir zemberek açıklamalarına sessiz kalmayan Ahmet Tatlıses ise toplumsal medya hesabından uzun bir açıklama metni yayınladı. Babasını yerden yere vuran Ahmet Tatlıses şu tabirlere yer verdi:

“Her ne kadar aile konularımızı konuşmak istemesem ve bugüne kadar bu mevzularda açıklama yapmaya aralıklı dursam da bugün İbrahim Tatlıses’in benim, annem ve ailem ile ilgili yaptığı açıklamalar fecî, akıl almaz ve gerçeği yansıtmayan iftiralara döndüğü için açıklama yapmam zorunlu bir hale gelmiştir. Öncelikle kendisi vurulduğu devirde, beni kasasını boşaltmak ile suçlamıştır. Hepinizin bildiği üzere İbrahim Tatlıses’in başına bu elim olay geldiğinde ben ameliyat ve tedavi sürecinde İstanbul hatta Almanya’da dahi devamlı hastanede idim. Meskeninin de bulunduğu şirkete bir sefer gittim, muhasebecisi eşliğinde bende anahtarı dahi bulunmayan meskeni ve kasası açıldı sayım yapıldı, varlıklar’ muhasebecisi, şirket müdürü ve şirket çalışanları eşliğinde raporlanarak imzalandı. Buna o devir herkes şahittir. Bir öbür bahsi geçen olay kendisinin bana ‘7 dükkân verdim hepsini batırdı’ söylemi ile ilgilidir. Bu türlü bir durum kelam konusu değildir. Mecidiyeköy ‘de 2000’lerin başında bir dükkân açtım, kendisi franchise sistemini Türkiye çapında iptal etti, işlerimizin bozulmasıyla kapattık. Tekrar bu olaydan yıllar sonra bir AVM’de besin üzerine dükkân açtım, yıllar sonra AVM’nin yüksek kira maliyetleri üzerine dönem ettim. İş hayatı normları içinde gerçekleşen bu hadiseleri “ben yaptım batırdı” üzere aksettirmesini rahatsızlığına veriyorum gerçekten kendisi benim yüzümden bir ziyana uğramamıştır ve benim yıllardır süren kendi imkanlarımla sürdürdüğüm iş hayatım hala devam etmektedir. Bugüne kadar kendisi bana bir mesken dahi vermemiştir. Lakin bana gereksinim duyduğu her an gözüm kapalı canımı ortaya koymuşumdur. Ayrıyeten bahsettiği üzere kendisine hiç hakaret etmedim, ağza alınmayacak kelamlar sarf etmedim. Zati aylardır kendisi ile diyaloğum yok bunu da kendisi beyin tümörü ameliyatımda “görmedim, gitmedim, gözümden bir damla yaş gelmedi” diyerek cümlelere dökmüştür. Ne kadar can acıtıcı olsa da bu davranışı ve telaffuzları benim değil kendisini bağlar.​ “

“AKIL SIHHATİYLE İLGİLİ KUŞKULARIM ARTMIŞTIR”

Annesine yönelik söylenen kelamlara de sert cevaplar veren Ahmet Tatlıses, kelamlarının devamında şöyle konuştu:

“Buraya kadar ben tekrar sineye çekerdim LAKİN değil annem kim olursa olsun dini inanışlarından dolayı kendi hür yönetimiyle seçtiği kıyafet üzerinden birinin aşağılanmasına göz yumamamam. Hiç kimse benim annemi kara peçeli diyerek aşağılayamaz. Hiç kimse benim anneme yılan diyemez. Benim annem kendi halinde, eşrafında herkesin hürmet duyduğu eski bir devlet memuru ve namuslu bir bayandır. “Domuz yağı sürdüler, sevgilime büyü yaptılar, bizi ayırdılar” üzere gerisi ardı kesilmez, müthiş, utanç verici iftiraları asla kabul etmiyorum ve milyonların önünde “büyü yaptılar, domuz yağı sürdüler” üzere açıklamalarıyla kendisinin akıl sıhhatiyle ilgili olan kuşkularım artmıştır”

Ahmet Tatlıses

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Behzat Ç. ekranlarda fırtına estirecek! Birinci tanıtımı yayınlandı