Komedyenlerden Bahçeli’ye Cem Yılmaz çıkışı

Devlet Bahçeli’nin isim vermeden Cem Yılmaz’ı eleştirmesi gündem oldu. Bahçeli’nin “Netflix’te küfür ve en düzeysiz esprilerin yer aldığı, kelamda komedyenlerin rol aldığı diziler artık haddini aşmıştır” demesinin akabinde ünlülerden Cem Yılmaz’a dayanak geldi.

Devlet Bahçeli küme konuşmasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Netflix’te küfür ve en düzeysiz esprilerin yer aldığı, kelamda komedyenlerin rol aldığı diziler artık haddini aşmıştır. Aile hayatı son sığınaktır. Bu sığınağın yağmalanması için planlı bir propaganda devrededir. Küfür etmenin neresine güleceğiz. Bayanı metalaştıran, erkeği yozlaştıran ucube dizi sahnelerinin neresini beğenip takdir edeceğiz.”

İşte Cem Yılmaz’ı destekleyen ünlülerden kimilerinin yorumları:

Oyuncu Müfit Can Saçıntı toplumsal medya hesabından “Vay be! Güldürüye bak sen; Komedyenlerin parti başkanlarını eleştirdiği günlerden, Parti başkanlarının komedyenleri eleştirdiği günlere geldik, yeterli mi! Nohut oda, bakla sofa, müstakil Bahçeli demokrasi! #CemYılmaz” şeklinde yorum yaparak Cem Yılmaz’a dayanak verdi.

Sinema oyuncusu Behzat Uygur da Twitter hesabından “Cem Yılmaz komiktir komik kalacak…” diyerek komedyen Cem Yılmaz’ı destekledi.

Oyuncu İlyas Salman da, Bahçeli’nin Cem Yılmaz yorumunu eleştirdi. Salman, “#Cemyılmaz Tanırım, âlâ çocuktur. Hem Fenerbahçeli hem Atatürkçüdür. Neredeyse benim kadar da komiktir. İlkesizlerin lisanına düşmeyi hak etmiyor.” yorumunda bulundu.

Sosyal medya fenomeni Aykut Elmas Twitter hesabından “ ‘Sözde komedyen’ dendiğine nazaran Cem Yılmaz olamaz. Takılmayın, devam…” yorumunu yaparak Cem Yılmaz’a dayanak oldu.