3 yıl önce kargoda kaybolan cesedin acayip hikayesi…

2019 yılında, Jeffrey Merriweather’ın kısmen bozulmuş cesedi, Georgia, Atlanta’nın güneybatısındaki bir konutun gerisinde şişme bir yatağın altında bulundu. İsimli tabip, büyük ölçüde bedenin nasıl çürüdüğünü bilmek istediği için, cesedi ekstra test için öteki bir üniteye göndermek istedi. Birkaç hafta evvel, 32 yaşındaki Merriweather, East Point’te bir silahlı akın sırasında canlı görülmüştü, lakin burada bedeni neredeyse bir iskelet olacak kadar parçalanmıştı.

Adli tabip, cesedi 32,61 dolar kargo parası ödeyerek FedEx aracılığıyla bir St.Louis laboratuvarına göndermeye karar verdi. Paket yolda kayboldu ve o gün bu gündür bulunamıyor.

Aslında yasal olarak konuşursak, birinci etapta esasen FedEx aracılığıyla gönderilmemeliydi, zira ABD’de insan kalıntılarını göndermek için yalnızca ABD Posta Servisi kullanılabiliyor. Ailesi, Merriweather’a ne olduğunu tahminen de hiçbir vakit öğrenemeyecek, çünkü incelenecek bir ceset artık bulunmuyor.

Bununla birlikte, FedEx Twitter hesabı aracılığıyla yapılan bir açıklama, husus üzerinde çalışmaların sürdüğünü gösteriyor. Büyük ihtimalle bahse yabancı olan Bir FedEx toplumsal medya yöneticisi, Atlanta Journal-Constitution geçen hafta sonlarında davayla ilgili bir makaleyi tweet’lediğinde, cevap olarak şöyle dedi: “Bu tecrübesi yaşadığınız için hakikaten üzgünüm. Size yardımcı olmaya devam edebilmem için lütfen direkt bir ileti gönderin – Gaby

Otomatik bir cevap olmayan bu tweet gönderildikten kısa bir müddet sonra silindi, fakat öncesinde birçok insan ekran imgesi alıp paylaştı. FedEx olaydan sonra bir özür iletisi yayınladı: “Bu tweet’e ezkaza verilen birkaç şirket karşılığını kaldırdık. Yanılgı için özür dileriz ve bu cins bir sorunun tekrar oluşmasını engellemeye kararlıyız. Husus hakkındaki öbür sorularınızı Fulton County İsmi Tabip ofisine yöneltebilirsiniz. FedEx ile bu türlü gönderilerin gönderilmesi yasaktır.