ABD bu Türk’ü konuşuyor… Sahte doktorun kiralık katil oyunu… Sihirbaz ortaya çıktı

ABD’de koronovirüs ve kanser tedavisine yönelik çalışmalar yürüttüğünü argüman ederek ismini tüm dünyaya duyuran ve hakkında muvaffakiyet öyküleri yazılan Serhat Gümrükçü’nün, aslında bir sihirbaz olduğu, diplomalarını ise internet üzerinden satın aldığı ortaya çıktı.

Kovid-19’u 48 saat içinde yok eden bir ilaç bulduğunu ileri süren ve söylediği palavralarla kısa müddette NASDAQ ‘da 600 milyon dolarlık süreç hacmine sahip Enochian BioSciences’in işverenlik koltuğuna oturan Gümrükçü’nün, Türkiye’de dolandırıcılık suçlamasıyla aranırken Amerika’ya kaçtığı öğrenildi.

Gümrükçü’nün Seraph Medical isimli şirketinde ise Dünya Sıhhat Örgütü’nde misyon almış ünlü profesörlerin fotoğraflarını photoshop formülü ile keserek şirketinde çalışıyor üzere gösterdiği ortaya çıktı.

TAM BİR SAHTEKAR ÇIKTI

Gümrükçü, petrol yatırımlarında iş ortağı olan Gregory Davis’in 2018 yılında öldürülmesini organize ettiği argümanıyla geçen ay Los Angeles’ta tutuklanmıştı.

Sabah’tan Ümit Erkan Demircan’ın haberine nazaran 1982 yılında İzmir Bornova’da dünyaya gelen Gümrükçü, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmasına karşın okulu yarıda bırakarak mesleğine sihirbaz olarak sürdürdü. Mistik şifa, kaşık bükme, ateş üzerinde yürüme, kuantum üzere mevzulara merak salan Gümrükçü, kendisine “Dr. Numara” ismini takıp, sahnede ve tv kanallarında sihir performansları sergiledi.

İddiaya nazaran Gümrükçü, internetten 15 dolar karşılığında yurt dışında birçok üniversiteden genetik uzmanlığı, immünoloji ve onkoloji alanında diplomalar edindi.

Gümrükçü, İzmir’de açtığı ruhsatsız kliniğinde kendisini kanser tedavileri konusunda uzman üzere gösterdi. Gümrükçü, ökse otundan yaptığı karışımlarla kansere tahlil bulduğunu ileri sürerek pek çok bireyden yüklü ölçüde para alıp, dolandırdı.

Gümrükçü hakkında “Kişinin içinde bulunduğu güç koşullardan yararlanmak suretiyle dolandırıcılık” cürmünden dava açıldı. Hakkında yurt dışı yasağı konan ve tutuksuz yargılanmak üzere özgür bırakılan Gümrükçü, bir yolunu bularak Amerika’ya kaçtı.

Gümrükçü, Seraph Medical isimli bir tıp laboratuvarı kurdu, ünlü profesörleri orada çalışıyor üzere gösterdi. Daha sonra Enochian BioSciences şirketinin yüzde 32 lik payını satın alarak en büyük ortak pozisyonuna geçti.

Gümrükçü, Şubat 2017’de Kaliforniya’da dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı ve çek sahtekarlığı olmak üzere toplam 14 hatadan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Gümrükçü tutuklandıktan iki ay sonra 1 milyon dolar kefaletle hür bırakıldı.

ORTAĞINI KİRALIK KATİLE ÖLDÜRTMEKTEN TUTUKLU

Serhat Gümrükçü, 2017 yılında petrol işi yapan Gregory Davis’e kendisini prens olarak tanıttı ve Davis’in sahibi olduğu şirket ile petrol ticareti yapmayı teklif etti.

Gümrükçü, karşılıksız çek vererek Davis’e ortak oldu. Fakat gerçek ortaya çıktı ve Gümrükçü’nün davasının başlamasına 19 gün kala, 7 Ocak 2018’de ortağı Davis meyyit olarak bulundu.

4 yıl boyunca Davis’in vurulmasını inceleyen FBI, kiralık katil tutarak cinayet işlettiği argümanıyla Serhat Gümrükçü’yü ve kendisi üzere daha evvel sihirbazlık yapan arkadaşı Berk Eratay’ı geçen ay tutukladı.