Ahmet Türk: CHP iktidara geliyor

CHP Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, vazifeden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Lideri Ahmet Türk ile bir ortaya geldi. Türk, ziyaret sırasında gazetecilere; “İktidar evvelce ikna ediciydi, lakin bu ortadan kalktı. Değişimin toplumun gereksinimlerine karşılık vermesi lazım. CHP iktidara gerçek yürüyor. Bu sanıldığı kadar kolay olmayacak. Yeni bir periyodun kapısı açılıyor” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Ahmet Türk ile dünkü akşam yemeklerinin akabinde bugün tarihi konağında yine bir ortaya geldi. Salıcı ve Türk, bir mühlet sohbetin akabinde, tarihi konağı gezdi. Türk, görüşme sırasında gazetecilere şu değerlendirmede bulundu:

“Toplumda değişim dönüşüm var. İktidar evvelden ikna ediciydi, lakin bu ortadan kalktı. Değişimin toplumun gereksinimlerine cevap vermesi lazım. CHP iktidara hakikat yürüyor. Bu sanıldığı kadar kolay olmayacak. Yeni bir devrin kapısı açılıyor. Değerli olan yalnız seçimi kazanmak değil seçim sonrası da ne olacağını düşünüyoruz. Kıymetli adımlar atılacaktır.

“TÜRKİYE’NİN EN KIYMETLİ PROBLEMİ KÜRT MESELESİ”

Türkiye’nin en kıymetli problemi Kürt sıkıntısı. Bu mevzunun diyalogla konuşmayla çözülmesi gerekiyor. Sürecin buna müsait olduğunu düşünüyorum. Geçmişte büyük acılar yaşandı, yanlışlıklar yaşandı. Bugün silahlı uğraşın problemleri çözmeyeceği artık anlaşılmıştır. Bu bahiste da önemli adımların atılması lazım. Kucaklayıcı bir siyasetin izlenmesi lazım. Kucaklayıcı bir siyaset izlenirse Türkiye kısa vakitte refaha ve demokrasiye ulaşacaktır diye düşünüyorum.”

Türk, şu anki siyaset ortamına ait “Bir devrin sonu olarak değerlendiriyorum. Bir periyodun kapandığı yeni bir periyodun açıldığı vakitlerden geçiyoruz diye düşünüyorum. Herkes elini taşın altına koyarsa toplumsal barışı sağlayabiliriz” diye değerlendirmede bulundu.