AKP’li isimden AKP’li Başkan hakkında skandal iddialar: Tuvalet kağıdını evine götürdü

Eskişehir’de İnönü Belediyesi’nin AKP’li lideri Kadir Bozkurt’un bir devir makam sürücülüğünü yapan Hasan Güçbilmez, Bozkurt hakkında ‘görevini berbata kullandığı’ gerekçesiyle kabahat duyurusunda bulundu. Güçbilmez, Kadir Bozkurt’un, belediyenin aracına alınan kışlık lastikleri kendi özel aracına taktırdığını, belediye için alınan çiçekleri kendi bahçesine diktiğini, hatta belediyeye alınan tuvalet kağıtlarını bile konutuna götürdüğünü argüman etti. Argümanları reddeden Bozkurt, “İşten çıkarıldığı için iftiralar attı, bunlardan da hiçbirinin aslı çıkmadı. Ben, 17:00’den sonra makam aracımı bile kullanmam. Bu kadar hassas olduğum halde ‘Tuvalet kağıdını Kadir Bozkurt aldı’ diyor, bu türlü saçma bir şey olur mu” dedi.

AKP Eskişehir Tepebaşı İlçe Yürütme Konseyi Üyesi olan ve vakitte 2014-2018 yılları ortasında İnönü Belediye Lideri Kadir Bozkurt’un makam sürücülüğünü yapan Hasan Güçbilmez, Bozkurt hakkında Bozüyük Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulundu.

“MAKAM ARABASI İÇİN ALINAN KIŞLIK LASTİKLER ÖZEL ARACINA TAKILDI”

Güçbilmez, cürüm duyurusu dilekçesinde, İnönü Belediyesi’nde 2014 yılında makam sürücüsü olarak işe başladığını, Lider Kadir Bozkurt’un yaptığı usulsüzlükler ve belediyede bayan işçilere karşı uygunsuz davranışlarını gördüğü için bu vazifeden ayrılmak istediğini, Bozkurt’un da kendisini şantiyede kamyon sürücüsü olarak görevlendirdiğini belirtti. Meclis üyeleri ve öteki ilgilere bu durumu söylemesine karşın lider hakkında bu vakte kadar rastgele bir süreç yapılmadığını söz eden Güçbilmez, 2014 yılında belediyeye ilişkin araca alınan kışlık lastiklerin Bozkurt’un 26 AK 702 plakalı özel aracına takıldığını tez etti.

Hasan Güçbilmez, dilekçesinde Kadir Bozkurt’a şu suçlamaları yöneltti:

“BİR FABRİKADA YAPILAN KAÇAK YAPI İÇİN İKİ SEFER YÜKLÜ ÖLÇÜDE PARA ALDI”

“İlçedeki bir fabrikada yapılan kaçak yapı için ceza kesilmeyerek, belediyeye bir adet hibe olarak 4×4 araç aldırıldı. Bunun dışında, bu işin karşılığı olarak iki sefer yüklü ölçü para lidere elden verilmiş olup, bu paranın birinci kısmı liderin oğluna, düğün masrafı olarak düğün salonuna ödendi. Öteki ikinci kısım da dolar olarak ödendi. Bu paraların alınması için lider beni iki kere fabrikaya gönderdi. Paranın birincisi bana zarf içinde, başkası de bir gazete kağıdına sarılı biçimde verildi.

2016 yılında Tuncay G. isimli biri, İŞKUR vasıtasıyla belediyeye işe alındı. Lakin Belediye Lideri Kadir Bozkurt’un Karabayır bağlarındaki bahçesinde çalıştırıldı.

Başkan Bozkurt, kendi özel aracına, belediyenin anlaşmış olduğu akaryakıt istasyonundan mazot aldı. Lakin fatura, belediye zimmetindeki öteki araca kesildi.

Başkanın özel otomobiline yapılan bakım ve alınan yedek modül da belediyenin öteki araçlarına fatura edildi.

Bir devir İçişleri Bakanlığı’nda müfettiş olarak çalışan Ali Ç., arkadaşı olması sebebiyle öbür bir müfettiş gelmeden evvel hafta sonları belediyeye gelip evraklarda düzeltme yaptı ve bu iş için kendisine para ödendi.

“BELEDİYE İSMİNE TOPLU ALINAN TUVALET KAĞIDI MESKENİNE GÖTÜRÜLDÜ”

Bir akaryakıt istasyonunun, liderin özel aracına fiyatsız akaryakıt verilmemesi nedeniyle ruhsatı iptal edildi.

Fidanlıktan belediye ismine ağaç ve çiçek alındı, fatura belediyeye kesildi. Fakat fidan ve çiçekler kendi özel bahçesine götürüldü.

Belediye ismine solucan gübresi alındı ve tekrar birebir halde kendi bahçesinde kullanıldı.

Belediye ismine buzdolabı alındı. Lakin bu buzdolabı, liderin kendi bahçesinde kullanıldı.

Belediye ismine toplu alınan tuvalet kağıdı, paklık gereçleri, çay, şeker vs. gereçler liderin kendi meskenine götürüldü.

Başkan Kadir Bozkurt’un başkanlık makamına geldikten sonraki mali durumundaki afaki artış bunu gösteriyor. Dikili’de yazlık, Karabayır’da arsa alan ve üzerine villa yaptıran lider, tüm bunları haksız çıkarlar ile elde etti.”

“İŞTEN ÇIKARILDIĞI İÇİN İFTİRALAR ATTI, BUNLARDAN DA HİÇBİRİNİN ASLI ÇIKMADI”

Hakkındaki tezleri rededen İnönü Belediye Lideri Kadir Bozkurt ise şunları söyledi:

“Bu çocuk için, yıllar evvel Valilik tarafından bize işten atılması ile ilgili yazı geldi; FETÖ’den ötürü. Biz de Valilik yazısı ile işten attık. Sonra 3 sene bu, ağır cezada yargılandı. Mahkemesi bitmiş, diyor ki ‘Beni işe al’. Seni işe alayım da seni işten ben atmadık ki. Bunun üzerine, sonra bir sürü tezlerde bulunuyor. CİMER’e tezlerde bulundu. CİMER araştırma yaptı. Valilikte tezler oldu, Valilik soruşturma açtı, argümanları araştırdı. Benim en doğal hakkım artık şu; bu bütün argümanlar daima boşa çıktığından ötürü benim dava açmam lazım ona, ben sabrediyorum. İşten çıkarıldığı için iftiralar attı, bunlardan da hiçbirinin aslı çıkmadı. Ben, 17:00’den sonra makam aracımı bile kullanmam. Bu kadar hassas olduğum halde ‘Tuvalet kağıdını Kadir Bozkurt aldı’ diyor, bu türlü saçma bir şey olur mu? Bütün problem budur.”