Balkan Ninnisi çekildiği yer neresi? Balkan Ninnisi hangi ülkede çekiliyor? Üsküp nerede?

Yaz dizilerine yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen TRT1 ekranlarının yeni dizisi Balkan Ninnisi, etkileyici kıssası ve göz dolduran oyuncu takımıyla büyük beğeni topluyor. Tarihin izlerini taşıyan noktalara seyahat ettiren dizinin çekim yerleri ise merak konusu haline geldi. Pekala Balkan Ninnisi nerede çekiliyor? Balkan Ninnisi hangi ülkede, kentte çekiliyor? İşte karşılıklar…

TRT1 ekranlarının yeni dizisi “Balkan Ninnisi” sürükleyici konusu ve güçlü oyuncu takımıyla dizi severlerin radarına girdi. 21 Haziran Salı akşamı yayın hayatına başlayan birinci kısmıyla büyük beğeni toplayan dizi, kültürler ortası farklılığı ve bu farklılık ortasındaki bağı gözler önüne seriyor. Emre Beyefendi ve Merih Öztürk‘ün başrolünde yer aldığı diziye dair merak edilen pek çok ayrıntı arama motorlarında süratle araştırılıyor. Bilhassa farklı kültürleri izleyenlerle buluşturan dizinin çekim ise yerleri toplumsal medyanın en çok konuşulan mevzularından biri haline geldi. Gelin, yeni döneme savlı bir giriş yapan “Balkan Ninnisi” dizisinin çekim yerlerine birlikte göz atalım.

BALKAN NİNNİSİ DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Alışılmışın dışında etkileyici bir öyküyü ekranlara taşıyan Balkan Ninnisi, tam 600 yıl Osmanlı kenti olarak kalmış; bir tarafında Türk ve Arnavutların öteki yanında ise Makedonların meskeni olan Üsküp’te imkansız bir aşk öyküsünü anlatıyor. Farklı iki millete mensup olan Üsküplü Jovanka ile Ertan‘ın bir ortaya gelmek için ailelerine karşı verdiği çabayı izleyenlerle buluşturan dizi birinci kısmıyla ağır ilgi gördü.

Balkan Ninnisi dizisi konusu

BALKAN NİNNİSİ DİZİSİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Güçlü oyuncu takımıyla dikkatleri üzerine çeken Balkan Ninnisi dizisinin başrollerini Emre Beyefendi ve Merih Öztürk paylaşıyor. Usta oyuncu Erdal Özyağcılar ve Hasret Türkad’ın takımında yer aldığı dizide Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Beğenilen Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut, Bennu Şahin ve Erman Saban üzere başarılı oyuncular izleyenlerin karşısına çıkıyor.

Balkan Ninnisi oyuncuları

Yalçın Arı ve Uğur Uzunok‘un yapımcılığını üstlendiği dizinin direktör koltuğunda Doğan Ümit Karaca oturuyor. Eşsiz bir olay örgüsünü işleyen dizinin senaryosu ise Uğur Uzunok‘un kaleminden çıkıyor. 

Balkan Ninnisi başrol oyuncuları

BALKAN NİNNİSİ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR? BALKAN NİNNİSİ DİZİSİ HANGİ KENTTE ÇEKİLİYOR?

İki farklı kültürü ilişkin ayrıntıların yer aldığı Balkan Ninnisi dizisi, Doğu Avrupa’nın en özel kentlerinden biri olan Makedonya’nın Üsküp kentinde çekiliyor. Kuzey Makedonya’nın en büyük yerleşim yeri ve başşehri olan Üsküp, Balkanların tanınan noktalarından birini oluşturmaktadır. Her köşesinde Osmanlı dokusunu taşıyan kent, Vardar Irmağı üzerine inşa edilen Taş Köprü ile adeta ikiye bölünmüş bir gizli cevheri andırıyor.

Makedonya Üsküp

Zengin kültürü ve tarih kokan köşeleriyle seyahat severlerin vazgeçilmez rotalarından birini oluşturan Üsküp, Balkan Ninnisi dizisinin ana konusunu oluşturduğu için birebir vakitte çekim yeri olarak da karşımıza çıkıyor.

Balkan Ninnisi çekim yerleri