CHP’den Aykut Erdoğdu açıklaması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP milletvekili Aykut Erdoğdu’yla ilgili yaptığı açıklamda, “Sayın Erdoğdu’nun kendisi ve partimiz açısından en gerçek kararı vereceğine inanıyoruz” dedi.

NE OLMUŞTU

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun yaklaşık üç ay evvel ayrıldığı eşi, Twitter’da kendi ismini taşıyan “Özge” ismiyle açtığı hesaptan, bir konuşma kaydı paylaşmıştı.

Özge Erdoğdu, Aykut Erdoğdu ile konuşmasını ve diyalog esnasında kendi manzaralarını içeren kaydı, “Bu kaydı 3,5 ay evvel aldım. Eski eşim Aykut Erdoğdu’nun Tuba Torun la ilgisini öğrendikten çabucak sonra… Aykut Erdoğdu beni Tuba ile bağlantısı olmadığına ikna etmeye çalışırken, ‘50 kişi ile yatmış’. Daha sonra 50 kişi ile yattı dediği Tuba Torun ile evlendi!” demişti.

Konuşma esnasında kendi imajının üçüncü bir kişi tarafından kaydedildiği anlaşılan kayıtta Özge Erdoğdu, Aykut Erdoğdu’nun Tuba Torun ile ilgisi olduğu konusundaki savlara verdiği cevapları dinliyor. Kayıtta Erdoğdu, yardımcı olduğunu vurguladığı Tuba Torun’un CHP Parti Meclisi’ne girmesi için beş defa Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradığını öne sürüyor. Erdoğdu, kurultay boyunca kendisi için oy topladığını vurguladığı Tuba Torun’un Parti Meclisi’ne girmesi için kendi ismini listeye koymadığını anlatıyor.

Odatv.com