Dehşet anları… Eşini ve 2 çocuğunu rehin aldı

Irak asıllı Rami Arap, bilinmeyen nedenle meskende bulunan eşi ve 2 çocuğunu tüfek ve bıçakla rehin aldı. Balkona çıkarak bağıran ve elindeki bıçakla kendisine ziyan veren Arap’ın eşi ile çocuklarını rehin aldığını fark eden komşuları, durumu 112 Acil Davet Merkezine bildirdi. İhbar üzerine adrese polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Gruplar etrafta tedbir alırken, polisler Rami Arap’ı ikna etmek için çalışma başlattı.

Zaman vakit elindeki tüfeği çenesine dayayıp, bıçağı etrafa savuran Rami Arap’ı tercüman aracılığıyla ikna etmeye çalışan polisler, olumsuz cevap aldı. Bu sırada İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu da olay yerine gelerek tercüman aracılığı ile Arap’a tüfek ve bıçağını bırakması daveti yaptı. 2 saati aşkın süren çalışmanın akabinde ikna olan Rami Arap, elindeki tüfek ve bıçağı polislere teslim etti.

Eve giren polisler, rehin alınan anne ve 2 çocuğunu dışarı çıkarıp, olayı duyarak gelen yakınlarına teslim etti. Konuttan çıkarılan Arap ise sıhhat denetimi için hastaneye götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.