Derin Mermerci’nin ablası Yosun Mermerci’den milyon dolarlık müze ev!

Cemiyet hayatının tanınan simalarından Derin Mermerci’nin Vaniköy’deki lisanlara destan sanat koleksiyonun gündem olmuştu. Ablası Yosun Mermerci de bir öbür versiyonunu ABD’deki konutunda yaptı. Abla Mermerci, meskenini adeta milyon dolarlık müzeye çevirdi.

Sosyetenin en tanındık ailelerinden Mermerci Ailesi, sanat koleksiyonuyla gündeme geldi. Dünyaca ünlü koleksiyoncularla yarışır hale gelen aile, sanat tutkusu milyon dolarlarına mal oldu. Derin Mermerci, geçtiğimiz yıl Vaniköy’deki konutundaki sanat koleksiyonuna eklemek için Hamdi Bey’in İstanbul Bayanı tablosuna 1,8 milyon Euro vermişti. Artık ise ablası Yosun Mermerci de ABD’deki meskenini elden geçirdi.

Derin Mermerci

MÜZE MESKENE SERVET HARCADI

Mermerci’nin Vaniköy’deki meskeninde bulunan tabloların 30 milyon TL pahasında olduğunu konuşulurken abla Mermerci’nin ABD’deki konutunun de adeta müzeye döndüğü ortaya çıktı. Uzun yıllardır Amerika’da ömrünü sürdüren Yosun Hanım, Manhattan’daki 1 milyon 400 bin dolarlık konutunun duvarlarına, akıl almaz kıymetteki tabloları asıyor.

Mermerci ailesi

Abla Mermerci’nin, Pieter Brueghel, Jannis Kounellis, Tom Wesselmann ve Raoul Dufy üzere dünyaca ünlü ressamların yapıtlarını bir ortaya getirdiği tablo koleksiyonu 3 milyon dolar yani yaklaşık 50 milyon TL kıymetinde.

Yosun Mermerci konutunu resmen müzeye çevirdi

Dünyaca ünlü ressamların tablolarından koleksiyon yaptı

Yosun Mermercinin ABD

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Masterchef Türkiye şampiyonu Serhat Doğramacı evlendi!