Dünya şampiyonunun kolunu bu kez Akşener kaldırdı

Geçen aralık ayında etkin tekvando mesleğine son verdiğini açıklayan Dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal sportmen İrem Yaman, DÜZGÜN Parti’ye katıldı.

Meclis Küme toplantısında konuşmasına başlamadan evvel İrem Yaman’a rozetini takan YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, esprili halde “Bize gıcıklık yapanların gözünden, kulağından kaçmasın” tabirlerini kullandı.

Rozet takılmasının akabinde konuşma yapan İrem Yaman, ”Kendi ülkemde insan olarak bedel görememekten, adaletsizlikten, baskılardan, kalıplardan, kutuplaşmalardan, ayrımcılıklardan, üstüne üstük hakaretlerden, her geçen gün aklımızla alay edilmesinden, tüm gençler üzere ben de şikayetçiyim. Fakat vakit şikayet etmek yerine gayret etme vaktidir. Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği üzere ‘Ey Türk gençliği; İşte bu durum ve kurallar içinde asıl misyonun Türk Bağımsızlığını ve Cumhuriyeti’ni korumaktır. İhtiyaç duyduğun güç damarlarındaki asil kanda mevcuttur’ ben de bu uğraşın bir kesimi olmaktan ‘İYİLER’ harekatına katılmaktan ötürü memnunum gururluyum“ tabirlerini kullandı.

TEKVANDOYU NEDEN BIRAKMIŞTI

Dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal tekvandocu İrem Yaman, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yer almayacağını söyleyerek, “Benim uğradığım bu haksızlığa öteki bayan sportmenlerin uğramaması için elimden geleni yapacağım” tabirlerini kullanmıştı.

“İLK 3 SIRADA YER ALMAKTAYIM”

Yaman, “Olimpiyatlara katılmak için puan veren son 4 yılın milletlerarası turnuvalarında topladığım puanlarla Dünya Tekvando Federasyonu sportmen sıralamasında birinci 3 sırada yer almaktayım.” demişti.

İrem, Dünya Tekvando Federasyonu sportmen sıralamasında tıpkı sıklette gayret ettiği öteki atlet Hatice Kübra İlgün’ün 5. olduğunu tabir ederek, “Ülkemiz ismine sadece 1 sportmen olimpiyatlara gidecek. Şu ana kadarki müşahedelerim ve duyumlarım Tokyo 2020’ye şahsımın değil de öbür atletin katılacağı” tabirlerini kullanmıştı.