Emre Mor transferinde işlem tamam

Yeni dönem planlaması kapsamında transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, VavaCars Fatih Karagümrük’te tekrar kendini bulan Emre Mor’u takımına kattı.

Sezonu Teknik Yönetici Volkan Demirel ile tamamlayan Fatih Karagümrük’te sergilediği performansla kendini bulan ve büyük grupların ilgisini çeken Emre Mor, gelecek dönemde Fenerbahçe formasını giyecek.

24 yaşındaki oyuncunun transferi için kulübü VavaCars Fatih Karagümrük ve menajeri Nima Modyr ile uzun müddettir görüşmeler gerçekleştiren sarı lacivertliler memnun sona ulaştı.

BU SEZONKİ ÜÇÜNCÜ TRANSFER

Oyuncunun transferi konusunda İstanbul takımıyla mutabakata varan Fenerbahçe, Lincoln Henrique ve Bruma’nın akabinde Emre Mor’u da takımına kattı.

Sol kanada Bruma, forvet gerisine da Lincoln destekleri yapan sarı lacivertliler, sağ kanata ise Emre Mor’u destek ederek Şampiyonlar Ligi ön elemesi öncesinde takımını güçlendirdi.

Transferin ayrıntıları şimdi bilinmezken Fenerbahçe’nin yıldız oyuncunun transferini kısa müddette açıklaması bekleniyor.

SAHA İÇİ AGRESİFLİĞİNİ ÇOK AZALTTI

Danimarka doğumlu olan Emre Mor, 1.68’lik boya sahip. Karşıt çalımları ve hızlı tarzıyla bilinen sol ayaklı sağ kanat oyuncusunun, başarısızlıkla sonuçlanan birinci çıkışının akabinde, Fenerbahçe transferiyle ikinci baharını yaşamayı ve tekrar Avrupa’nın kıymetli kulüplerine transfer olmayı hedeflediği öğrenildi. Karagümrük’te Volkan Demirel’in gelişi sonrası özel hayatını nizama sokup tam bir profesyonel üzere yaşamaya başlayan Emre Mor’un saha içi agresifliğini yok etme konusunda da kıymetli gelişme kaydettiği biliniyor.

VOLKAN DEMİREL’DEN EMRE’YE ÖVGÜ

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Emre Mor’un Karagümrük’teki performansıyla ilgili konuşan Volkan Demirel, “Karagümrük’ün başına geçtiğimde, Emre Mor’dan nasıl daha fazla yararlanırım sorusuna cevap aradım. Oyuncuyla yaptığım görüşmelerde anladım ki onun hengamesi ne karşı ekip oyuncularıyla, ne taraftarlar ne de hakemleydi. O, kendiyle kavgalıydı. Bir şeyleri başaramamanın ezasını yaşayıp, onu dışa vuruyordu. Emre Mor’la yaptığım görüşmede yeteneklerini âlâ kullanması gerektiğini, futbolun yalnızca çalım ve şut atmaktan ibaret olmadığını söyledim. Kişisel oyununun kadro oyunuyla birleştiği anda neler yapabileceğini anladı.” demişti.

“FENERBAHÇE İÇİN HAKİKAT BİR OYUNCU”

Sözlerine Emre Mor’un Fenerbahçe için yanlışsız oyuncu olduğunu söyleyerek devam eden Demirel, “Emre Mor, muhakkak çok uygun bir öğrenci. Kısa vakitte büyük uzaklıklar katetti. Kendine olan inancı geri geldi. Akabinde bir hamle oyuncusunun en ileriden gelip, savunmaya nasıl yardım edebileceğini ispatladı. Bence Fenerbahçe için hakikat bir oyuncu. Transfer edilmesi çok isabetli olur. Alışılmış ki bu bahiste son kararı Fenerbahçe’nin teknik heyeti verecektir.” yorumunda bulunmuştu.