Fenerbahçe beraberlikle başladı

Jorge Jesus önderliğinde yenilenmekte olan Fenerbahçe, dönemin birinci hazırlık maçını Kuzey Makedonya şampiyonu FC Shkupi ile gerçekleştirdi. Müsabaka 2-2’lik skorla sona ererken yeni transferlerden Lincoln, golle tanıştı. Jorge Jesus’un rakibe yaptığı jest dikkat çekti.

Fenerbahçe, Jorge Jesus önderliğinde birinci hazırlık maçını Kuzey Makedonya şampiyonu FC Shkupi ile yaptı.

Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde oynanan gayret 2-2 sona erdi.

İKİNCİ YARI ERTUĞRUL DIŞINDA EKİP DEĞİŞTİ

Fenerbahçe, Shkupi maçının ikinci yarısına 5 değişiklikle başladı. Sarı-lacivertlilerde Crespo, Lincoln, Osayi-Samuel, Novak ve Berisha’nın yerine Muhammed Gümüşkaya, Burak Kapacak, Valencia, Çağtay Kurukalıp ve Samatta dahil oldu. Çabanın 57’nci dakikasında ise 5 oyuncu daha değişti. Serdar Aziz, Lemos, Gustavo, İrfan Can ve Bruma’nın yerlerine Yiğit Efe İncedemir, Tisserand, Meyer, İsmail Yüksek ve Arda Okan Kurtulan forma giydi. Jesus, ikinci yarıda kaleci Ertuğrul dışında tüm oyuncuları değiştirdi.

ÇAĞTAY KURUKALIP SAKATLANDI

Karşılaşmanın 67’nci dakikasında ise Çağtay Kurukalıp, sakatlanarak oyundan çıktı. Çağtay’ın yerine Uğur Kaan Yıldız oyuna dahil oldu.

JESUS’TAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Fenerbahçe’de teknik yönetici Jorge Jesus, para atışında avantajlı kalenin kendilerinde olmasına karşın rakip gruba verilmesini istedi.

Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde 18.00’de başlayan maçta para atışında kale Fenerbahçe lehine sonuçlandı. Fakat Jesus, güneşten ötürü konuk kadroya centilmenlik için güneşten etkilenmeyen kalenin verilmesini talep etti.

BRUMA VE LINCOLN BİRİNCİ MAÇINA ÇIKTI

Fenerbahçe’nin yeni transferleri Bruma ile Lincoln, birinci hazırlık maçına çıktı.

Sarı-lacivertli takımın Shkupi ile oynadığı hazırlık maçında yeni transferler Bruma ile Lincoln, Fenerbahçe forması giydi. İki oyuncu da birinci yarıda sergiledikleri performansla beğenileri toplarken Lincoln kaydettiği golle ön plana çıktı.