Galatasaray’dan yıldız isme 5 milyon Euro

Seçimin çabucak akabinde Domenec Torrent ile yollarını ayırıp ekibi başarılı Teknik Yönetici Okan Buruk’a teslim eden sarı kırmızılılar transfer çalışmalarını Cenk Ergün’ün liderliğinde sürdürüyor. Savunmaya iki transfer yapan Galatasaray, orta saha için görüşmelerini sürdürürken İspanya’dan transfer argümanı geldi. İspanyol basınında çıkan haberde, sarı kırmızılıların geçen dönemi Adana Demirspor’da kiralık olarak geçiren Matias Vargas için 5 milyon Euro’luk bir teklif yapabileceği argüman edildi.

Transfer çalışmaları kapsamında Konyaspor’dan stoper Abdülkerim Bardakçı’yı bonservisiyle Eyüpspor’dan sol bek Kazımcan Karataş’ı da kiralık olarak renklerine katan Galatasaray gözünü orta saha transferine dikti.

Okan Buruk’un ekibin başında getirdikten sonra Konyaspor’dan stoper Abdülkerim Bardakçı’yı bonservisiyle, Eyüpspor’dan sol bek Kazımcan Karataş’ı da kiralık olarak renklerine katan sarı kırmızılılar çalışmalara orta vermeden devam ediyor.

Kaleci mevki hariç öbür bölgelere toplamda 6 transfer yapmayı planlayan Galatasaray’da geçtiğimiz günlerde yapılacak transferler hakkında bilgi veren Futbol Yöneticisi Cenk Ergün, “Galatasaray’ın takımında bizimle devam edecek olan birçok oyuncu var. Fakat bunların dışında eksik bölgelerde birinci çalışmaları yapacağız. Birinci etapta orta saha için çalışmamız olacak.” demişti.

İSPANYA’DAN TRANSFER İDDİASI

Orta sahayı güçlendirmek için görüşmelerinin sürdüren Galatasaray’ın bonservisi Espanyol’da bulunan Vargas için devreye girdiği belirtildi.

İspanyol basınında çıkan haberde, sarı kırmızılıların geçen dönemi Adana Demirspor’da kiralık olarak geçiren Matias Vargas için 5 milyon Euro’luk bir teklif yapabileceği sav edildi.

13 ASİST YAPTI

Arjantinli orta sahanın Adana Demirspor’daki performansına değinilirken Matias Vargas’ın geçen dönem Türkiye Ligi’nde 13 asist yaparak en çok gol pası veren futbolcu olduğu vurgulandı.

2019 yılında Espanyol’a transfer olan oyuncunun İspanyol grubunda bir varlık göstermediği belirtildi.