Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay gözaltına alındı

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Lideri İbrahim Ay “tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs” hatasından bu sabah düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

İbrahim Ay ile ortasında hasımlık bulunan Mahmut Özkılıç’a 27 Nisan 2018 tarihinde otomobiline bindiği esnada silahlı akın düzenlendi.

Saldırıyı düzenleyen S.O.M. aktif pişmanlıktan yararlanarak azmettirenin İbrahim Ay olduğunu tarafında tabir verdi.

S.O.M. verdiği tabirde İbrahim Ay’ın kendisinden para karşılığı Mahmut Özkılıç’ı öldürmesini istediğini söyledi.

S.O.M.’nin tabirinin akabinde harekete geçen emniyet takımları Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Lideri İbrahim Ay’ı bu sabah düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.

BİR KİŞİYİ SOPAYLA DÖVDÜĞÜ İMAJLAR ORTAYA ÇIKMIŞTI

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Lideri İbrahim Ay’ın 2017’de bir kişiyi sopayla dövdüğü imajlar ortaya çıkmıştı.

İbrahim Ay’ın birine yönelik tokatlı ve yumruklu akında bulunduktan sonra suratını alamayıp sopalı akında da bulunduğu görülüyor. İbrahim Ay’ın gazeteci olduğu söylenen şahsa yönelik kamera altında 11 kişilik kalabalık bir kümeyle akında bulunmasının sebebinin ne olduğu açıklanmadı.

Videonun 13. saniyesinde karşısındaki bireye tokat atarken görüntünün 49. saniyesinde ise dışarıdan çağırdığı kalabalık kümeye işaret ederek onları içeri çağırıyor. İçeri giren kalabalık kümeye dahil olan birinin elindeki sopa ile ve beraberindeki küme ile birlikte karşısındaki bireye öldüresiye saldırmaya devam eden İbrahim Ay karşısındaki kişinin başına ve bedeninin üst bölgesine Tekraren sopa darbesi indiriyor.

İLGİLİ HABER: Sarıkaya’yı kınayan ismin sopayla dayak imajları çıktı