Instagram’ın haritası güncellendi; artık çok daha yetenekli!

Instagram’daki harita fonksiyonu yenilendi ve çok daha kullanışlı hale geldi. Yeni Instagram haritaları, aramaları ve filtreleri destekliyor ve kullanıcıların restoranları, turistik yerleri ve öteki değerli noktaları direkt uygulamanın içinde aramasına imkan tanıyor.

Güncellenen haritalar, kullanıcılar tarafından etiketlenen gönderiler, öyküler ve kılavuzlar da içeriyor ve arama yaptığınız her yerde lokal görüntüye göz atmanızı sağlıyor.

Harita, hashtag aramalarını destekliyor ve özet akışında yahut kıssalarda etiketlenmiş pozisyonlara dokunarak keşfetme imkanı sunuyor. Ayrıyeten bir kuruluşun, kentin yahut mahallenin ismini direkt Keşfet sayfasına yazıp sonuçları haritada görmek mümkün oluyor. Yeni harita, kullanıcıların aramalarını bir koleksiyona kaydetmelerine ve pozisyonlarını başka Instagram kullanıcıları ile paylaşmalarına imkan veriyor.

Profiliniz herkese açık olduğu sürece, gönderilerde ve kıssalarda pozisyon çıkartmaları kullandığınızda, bu içerik yeni haritadaki arama sonuçlarına ekleniyor.

Bu yenilik, Instagram’ın toplumsal ağlar, ticaret, seyahat ve genel olarak hayat için tek durak noktası olma planındaki adımlardan biri. Instagram temmuz ayının başlarında yeniden bu planın bir kesimi olarak sohbette bir şeyler satın alma özelliğini kullanıma sunmuştu.