İş insanının aracını kurşunlamışlardı… Yakalandılar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran; iş insanı C.Ö.’nün aracına birinci taarruz 15 Haziran akşamı saat 18:10 sıralarında Ümraniye’deki İkbal Caddesi’nde yapıldı. İkinci akın ise C.Ö.’nün de aracın içinde bulunduğu sırada 16 Haziran günü saat 15:35 sıralarında Sarıyer’deki Cendere Caddesi’nde düzenlendi. İki gün üst üste araçları kurşunlanan C.Ö.’nün şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. C.Ö’nün beyanına nazaran saldırganlar iki kişi ve motosikletliydi.

SALDIRGANLAR TESPİT EDİLDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü grupları, aksiyonun azmettiricilerinin F.D. ve U.E. olduğunu belirledi. Akının tetikçisi A.A.’nın, geçmişte hakkında kırmızı bültenle arama kararı bulunan organize hata örgütü önderi Barış Boyun ile irtibatlı olduğu tespit edildi.

ŞÜPHELİLERİN YAKALANMASI İÇİN EŞ VAKİTLİ OPERSAYON YAPILDI

İki farklı olayda motosikleti ise Ç.U.Y. ve D.D. isimli şüphelilerin kullandığı saptanırken hücumla direkt ya da dolaylı irtibatlı oldukları öne sürülen şüphelilerin yakalanması için 21 Haziran’da eş vakitli operasyon düzenlendi. Baskınlarda, tetikçi ve azmettiriciler ile hücumda motosikleti kullanan bireylerin de ortalarında olduğu 6 kuşkulu yakalandı. Yakalanan şüpheliler, emniyetteki tabir süreçlerinin akabinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

SALDIRININ NEDENİNİN İHALEDEN KAYNAKLANAN ALACAK-VERECEK OLDUĞU İLERİ SÜRÜLDÜ

Alınan sözler ve elde edilen birinci bulgulara nazaran; taarruzların, bir ihaleden kaynaklanan alacak-verecek problemi nedeniyle düzenlendiği ileri sürüldü. Taarruz anları ise güvenlik kameralarına yansıdı. Manzaralarda, motosikletli saldırganların araçlara yaklaşıp ateş ettiği görüldü.

Odatv.com