Muharrem İnce de Hatay kararı

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, sembolik olarak Hatay’da sona mayın koyacağını açıklamış ve sabah saatlerinde kent girişinde durdurulmuştu. Özdağ, Valilik kararıyla kente alınmamıştı.

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’den de dikkat çeken bir açıklama geldi. İnce, Özdağ’a takviye olmak için Ankara’dan Hatay’a gerçek yola çıktığını söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İnce, Özdağ’ın Hatay’a alınmamasını kınadı ve dayanak için Hatay’a gerçek yola çıktığını duyurdu. İnce açıklamasında “Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın Hatay’a alınmamasını kınıyorum. Kendisine dayanak olmak için Ankara’dan Hatay’a yola çıkıyorum” sözlerini kullandı.

İnce’nin paylaşımını alıntılayan Özdağ ise “Memleket Partisi Genel Lideri Sayın Muharrem İnce’ye takviyesi için teşekkür ediyorum. Yeterli seyahatler sayın İnce bekliyoruz” dedi.

GERİ DÖNME KARARI

Hatay Valiliğinin Ümit Özdağ’ın girişine dair yasak kararını kaldırmasının akabinde Muharrem İnce geri dönüş kararı aldı.

İnce açıklamasında, “Sayın Ümit Özdağ aradı, Valiliğin Hatay’a giriş yasağını kaldırdığını söyledi. Teşekkür etti. Kendisinin de döneceğini söyledi. Ben de Niğde yolundan geri dönüyorum. Hatay vatan toprağıdır. Bizi vatanımızda kendi topraklarımıza almayacak bir güç şimdi dünyaya gözlerini açmadı” ifadelerini kullandı.