Özer Hurmacı sahalara geri dönüyor

Almanya’da başladığı futbolda, Türkiye mesleğine Ankaraspor formasıyla adım atan Özer Hurmacı, ortalarında Fenerbahçe ve Trabzonspor’un da yer aldığı birçok kulüpte forma giymişti. Son olarak TFF 1. Lig grubu Bursaspor’un formasını giydikten sonra emekli olan Özer Hurmacı yeşil alanlara geri dönüyor.

Ajansspor’un haberine nazaran, Bursaspor’da iki yıl forma giyen deneyimli orta saha 2020-2021 dönemin son maçlarında takım dışı bırakılmış, ve kontratının sona ermesinin akabinde yeni mukavele önerilmemesi nedeniyle gruptan ayrılmıştı. Bursaspor’dan ayrıldıktan sonra hiçbir grupta forma giymeyen Hurmacı, 2022 Mart ayında emeklilik kararı almıştı.

BURSASPOR’A DÖNÜYOR

35 yaşındaki eski futbolcu, mesleğinin son iki yılında oynadığı yeşil-beyazlı formayla yine alana çıkmaya hazırlanıyor. Bu dönem TFF 2. Lig’de çaba edecek olan Bursaspor’un Sportif Yöneticisi İsmail Ertekin, Özer Hurmacı ile ilgili açıklama yaptı.

“KONDİSYONU VE FİZİĞİ KÂFİ DURUMDAYSA BİZİMLE BİRLİKTE OLACAK”

Ertekin eski oyuncuları Özer Hurmacı takımlarına katmalarının mümkün olduğunu belirterek, “Büyük olasılıkla da olacak. Özer’le görüştüğümüzde ‘Bana muhtaçlık varsa elimden geleni yaparım’ dedi. Şayet kondisyonu ve fiziği kâfi durumdaysa bizle birlikte olacaktır. Aslında seçeceğimiz de yok. Transfer tahtamız kapalı biliyorsunuz” tabirlerini kullandı.

45 MAÇTA TOPLAM 10 GOLE KATKI SUNDU

35 yaşındaki futbolcu, Bursaspor formasıyla 45 maça çıkmış ve 6 gol, 4 asistlik performans göstermişti. Özer Hurmacı yeşil beyazlı kadroya veda iletisinde, “Her şey için teşekkürler büyük Bursaspor taraftarı. İki dönem boyunca yeşil-beyazlı formayı terletmek büyük bir gururdu” sözlerine yer vermişti.