Sarıyer’de kadına sokak ortasında eşinin yanında taciz

Sarıyer Merkez Mahallesi’nde G.B’nin eşinin ekmek almasını fırsat bilen bir kişi gerisinden yaklaşarak bayana sarıldı. Olayı fark eden A.B., şüpheliyi tekme tokat dövdü. Etraftakilerin ayırmak için ortaya girmesini fırsat bilen kuşkulu kaçtı. Yaşananlar işyerinin güvenlik kamerasıyla kaydedildi.

“BELİME SARILDI, BENİ KENDİNE YANLIŞSIZ ÇEKTİ”

G.B. olayı şöyle anlattı:

Eşimle birlikte yürüyüş yapıyorduk bu yolda. Olağanda daima karşı yoldan giderdik ancak bugün buradan geçelim dedik. Eşim, ‘Çantamı meskende unuttum senden para alayım’ dedi. Cüzdanımı açtım on lira vereceğim, ekmek alıp gelecek karşıdan. Bir anda ardımda birisi bu türlü bam diye vurunca ben herhalde ayağı takıldı, bir şey oldu sandım ancak adamın eli belimde. Bir anda sarıldı, beni kendine yanlışsız çekti. O anda eşime baktım eşim bana baktı. Baktım ki eşim adamı dövmeye başladı. Ben sapık olduğunu anladım. Ben çığlık atınca çantacı beyefendi dışarı çıktı, eşimi tuttu. O anda çocuğum pusetin içinde uyuyor. Ben çaresiz bir haldeyim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çocuğumu uykudan kaldırıp kucağıma alıp insanlardan yardım istemek zorunda kaldım. Tek bir kişi koştu. Artık insanlık kalmamış.

G.B’nin eşi ise olay hakkında “Eşimle birlikte yürüyüşe çıktık. Buradan geçerken ekmek alalım dedik. Eşim elini çantasına atıp para çıkarttı, bana verecekti. Birden eşimin beline sarıldı. Ben de panik halinde ne oluyor dedim. Olayın taciz olduğunu anladım. Dövmeye başladım esasen burada. Sonra aslında kaçtı.” dedi.