‘Su saatine bakacağım’ dedi yüzüne kezzap attı

Konya’nın Çumra ilçesindeki bir markette kasiyer olarak çalışan Merve Küçüktekin (28), sevgili olduğu kontratlı er Sabit Türk (26) ile 1 yıl evvel nişanlandı. Fakat, Türk’ün kendisine ruhsal şiddet uygulaması üzerine, 3 ay sonra ayrıldı. Ayrılmayı kabul etmeyen Sabit Türk, genç bayanı tehdit etmeye başladı. Reddedilince de geçen Pazar, üzerine kezzap atarak yaktı.

Sabah’ın haberine nazaran, yüzünde, sırtında, kolunda ve bedeninin bir çok yerinde önemli yanıklar oluşan Merve Küçüktekin, Konya Kent Hastanesi Yanık Servisi’nde tedavi altına alındı. Ilgın ilçesinde yakalanan Sabit Türk ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ÖLÜMLE TEHDİT EDİYORDU

Gözlerini bile açmakta zahmet çeken Küçüktekin, dehşet anlarını anlattı. “Nişanlanmadan evvel de bana ruhsal şiddet uygulamıştı. O periyotta müdafaa kararı da aldırmıştım. Nişanlandıktan sonra da devam edince ayrıldım. ‘Ben düzeldim, eskisi üzere olmayacağım, sana ziyan vermeyeceğim’ diyerek barışmak istedi. Bende daima reddettim. Bunu hazmedemedi.

‘İşe gidip geliyorsun, geziyorsun, gülüyorsun, eğleniyorsun’ diyerek tehditler savuruyordu. Daima rahatsız ediyordu. Birlikte çekilmiş fotoğrafımızı, ayrılmamıza karşın toplumsal medyaya koymuştu. Arayıp kaldırmasını istedim. Bana, ‘senin hayatını mahvedeceğim, seni öldüreceğim. Kendi hayatımdan da her şeyden de vazgeçtim. Bir gün gelip karşına çıkacağım’ diye tehdit etti.

KENDİME GELDİĞİMDE, BEDENİM YANIYORDU

Bende emniyete gidip şikayetçi oldum. Olaydan 2 gün evvel de telefonla arayarak yeniden tehdit etti. Olay günü ise işten meskene gelmiştim. Yarım saat sonra kapı çaldı. Çok yorgundum, açmak istemedim. Bir daha çalınca ‘kim o’ diye seslendim. ‘Abla su saatini bakacağız’ dedi. Kapıyı biraz açtığım anda, elindeki sıvıyı yüzüme sıktı.

Nefesim kesildi, kendimden geçmişim. Bir mühlet sonra kendime geldiğimde, bedenim çok acı verecek formda yanıyordu. Ellerim yandığı için telefonumu kullanamadım. KADES’e bastığımı hatırlıyorum. Çığlık atıp yardım istedim. Gözümü açtığımda hastanedeydim. Beni ne hale getirdi. Hayatımda olan bütün insanlardan uzak durmasını ve en ağır cezayı almasını istiyorum” dedi.