Ümit Özdağ Odatv’ye konuştu… Ne yapacağını ilk kez açıkladı

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın, bir dizi toplantıya katılmak için gitmek istediği Hatay’a girişine müsaade verilmedi, konvoyu durduruldu.

Valiliğin kentteki aktiflikleri 1 hafta mühletle iptal etmesiyle girişine müsaade verilmediği bildirilen Özdağ, “Hatay hududuna mayın döşeyeceğiz” açıklaması nedeniyle kente alınmadığını söyledi.

Ümit Özdağ yaşananların akabinde Hatay’ın ilçesi Erzin’de bir akaryakıt istasyonunda beklerken Odatv’ye konuştu.

Özdağ, kendilerine dayanak verenlerle Hatay’a girene kadar oldukları yerde bekleyeceklerini açıkladı.

“Sabah 11.00’den bu yana bekliyoruz. Buraya hareket eden insanlarımızın engellenmesi eforları iktidar tarafından sürdürülüyor” diyen Ümit Özdağ, Hatay’a geleceklerin hem havayolu hem de karayolu ile engellendiğini söyledi.

Ümit Özdağ, “Önce THY Adana Gaziantep Hatay uçuşlarında bilet kalmadığını öğrendik apansız. Sonra otobüs şirketleri de bütün biletlerini satmış oldu. Buraya gelenler de kapatıldığı için giriş ve çıkış, içeriye giremiyorlar” tabirlerini kullandı.

Zafer Partisi başkanı, “Burası bir kırılma noktası. Biz buradan geri adım atmayacağız” diyerek Hatay’a girecekleri konusunda ısrarcı olduklarını vurguladı.

Ümit Özdağ’ın, “Sınırlarımızda tekrar güvenlik olacak. Sığınmacılar tekrar vatanlarına dönecek. Ve kanunları, anayasayı çiğneyenler yargılanacak. Buna bugün bu buyruğu veren Hatay Valisi de dahil” tabirlerini kullandı.

Kendilerine dayanak vermek isteyen herkesi Erzin’e çağıran Ümit Özdağ, şunları söyledi:

“Buradan akaryakıt almak isteyen muhtaçlıklarını gidermek isteyenler de giremiyor. Bir manada bu şirkete de ticari ambargo koyuluyor, kanunlara muhalif halde. Lakin temel olan Suriyeliler olay çıkartır diye Zafer Partisinin Hatay’a girişinin Anayasa’ya alışılmamış olarak engellenmesi. Valinin vilayetteki aktiflikleri engellemeye belli bir mühlet için yasal olarak hakkı var. Lakin Anayasal bir hak olan seyahat özgürlüğünü ortadan kaldıramaz. Hem vali hem İçişleri Bakanı daha doğrusu ‘Suçişleri’ Bakanı hem de buradaki bütün vazifeliler şu anda Anayasa’yı ihlal ediyorlar. Zannediyorlar ki Erdoğan iktidarı sonsuza dek sürecek, zannediyorlar ki Anayasa daima askıda kalacak ve keyfi buyruklarla bu iş devam edecek. Bakın arkadaşlar şundan emin olun Türkiye’de tekrar hukuk devleti kurulacak. Bu aile şirketine döndürülen devlet tekrar Türk devlet olacak. Hudutlarımızda tekrar güvenlik olacak. Sığınmacılar tekrar vatanlarına dönecek. Ve maddeleri, anayasayı çiğneyenler yargılanacak. Buna bugün bu buyruğu veren Hatay Valisi de dahil. Biz Anayasal hakkımızı kullanana kadar buradan ayrılmıyoruz. Ve Türkiye’nin her yerinden buraya Anayasayı savunmaya davet ediyoruz. Bugün Zafer Partililerin Hatay’a girmesine yasak getirenler yarın rastgele bir partilinin rastgele bir yere girmesine yasak getirirler. Altını çizerek söylüyorum. Burası bir kırılma noktası. Biz buradan geri adım atmayacağız. Zira biz Anayasa’yı savunuyoruz. Ve savunmaya da sonuna kadar devam edeceğiz. Teşekkür ediyorum ve herkesi Erzin’e bekliyorum.”