WhatsApp geçmişini Android – iOS arasında taşımak artık çok daha kolay

WhatsApp’ın sohbet geçmişlerini bir Apple iPhone’dan bir Android akıllı telefona (veya tam karşıtı yönde) aktarmak isteyenler için artık makul bir seçeneği var. Anlık iletileşme uygulamasının ana şirketi Meta, geçmişte süreci engelleyen tüm mahzurları yahut sınırlamaları kaldırdı.

Samsung markalı bir aygıta sahip olan Android akıllı telefon kullanıcılarının birden fazla, tüm WhatsApp datalarını bir iPhone’dan çekme yeteneğine sahipti. Bu yetenek artık öbür şirketler tarafından yapılan Android akıllı telefonlarda da kullanılabiliyor.

WhatsApp, resmi Twitter kullanıcı hesabından, sohbet geçmişini bir Apple iPhone’dan bir Android akıllı telefona yahut tam aykırısı istikamette aktarma yeteneğini doğrulayan bir tweet yayınladı. Uygulama, kullanıcılara “tercih ettiğiniz aygıtlar ortasında geçiş yapma özgürlüğü” vaat ediyor.

WhatsApp sohbet geçmişinin tamamını aktarmak inanılmaz derecede kolay yahut kolay bir süreç olarak gözüküyor.

WhatsApp, sohbet geçmişini bir Android akıllı telefondan bir iPhone’a aktarmak için büyük ölçüde iOS’a Taşı uygulamasını kullanıyor. Süreç, uygulamayı Android akıllı telefona indirmeyi ve akabinde kaynak ve gaye aygıtlarda görünen ekrandaki talimatları uygulamayı gerektiriyor. Bilgiler aktarıldıktan sonra, kullanıcılar amaç iPhone’da WhatsApp’ı açabiliyor ve Android aygıtında kullandıkları telefon numarasını kullanarak oturum açabiliyor.

Ancak iOS’a Taşı uygulamasının sırf şahsî mesajları taşıyabileceğini hatırlatmakta yarar olabilir. Kişiden-kişiye ödeme bildirilerini aktaramaz. Ayrıyeten, aktarılan bilgiler rastgele bir bulut depolama alanına yahut aracılığıyla gitmiyor.

WhatsApp, sohbet geçmişini bir iPhone’dan bir Android aygıta aktarma prosedürünü şimdi açıklamadı. Lakin Google, kısa bir müddet evvel Android’e Taşı uygulamasını güncelledi ve bu uygulama Apple App Store’da da mevcut. Bu yüzden WhatsApp sohbet geçmişini bir iPhone’dan bir Android akıllı telefona aktarma prosedürü büyük bir farklılık göstermeyebilir. Lakin bu uygulama için aygıtınızın Android 12 yahut daha yeni bir sürümü çalıştırıyor olması gerekiyor…