Yabancı uyruklu kadın kedilere keserle saldırdı

Alanya’nın Fığla Mahallesi’nde yaşayan yabancı asıllı bir bayan, apartman sakinlerinden 2 kız kardeşin beslediği kediye evvel keserle saldırdı, yetmedi kediyi besleyen Işık Toprak’a da saldırdı.

Kedi can havliyle kaçmaya çalışırken, kediyi besleyen Toprak kardeşlerden Işık Toprak olayı çabucak görüntüye çekmek istedi. Alanya Postası gazetesinden Sabiha Tatlıyer’in haberine nazaran kameraya yakalanan cani komşu suratını alamadı bir de görüntüyü çeken küçük kardeşe saldırdı. Bağrışmaları duyan Toprak kardeşlerden Yaser Toprak kardeşine yapılan küfürlere ve şiddete dayanamayıp olaya müdahale etti. Olay bayanın konutuna girmesiyle son buldu.

Yabancı asıllı bayanı şikayet eden kardeşler hem hayvan haklarının korunması için hem de kendilerine taarruzda bulunan bu bayana gerekli cezanın verilmesi gerektiğini söyledi. Mahkeme tarihini beklediklerini söz eden Yaser Toprak, “Bir an önce bu şahsın gereken cezayı alması, cezayı almadığı taktirde de daha farklı sonuçlara neden olabilecek durumlarla karşılaşılabileceğini. Bir an evvel hayvanlara şiddete mahpus cezası gelmesi gerektiğini” tabir etti.