Yeni görüntüler ortaya çıktı… Polis-Vekil tartışmasında kim haklı

15 Temmuz gazisi E. Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz, Ankara’da Somalilerin işlettiği bir dükkanın tabela açılışına müdahale eden polisle DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ortasında yaşanan tartışmaya ilişkin yeni imgeleri toplumsal medya hesabından paylaştı.

Eryılmaz paylaştığı görüntü manzaralarına şu açıklamaları yazdı:

“VEBA Partisinden, PKK’lı ve FETÖ’cülerin vekili Mustafa Yeneroğlu Ankara’da misyonunu yapmaya çalışan polisi engellemek için her türlü provakasyona başvurdu. Kurduğu her provakasyon cümlesinin başına “hukuk” sözü koydu, PKK’lıların barış sözünün ırzına geçmeleri üzere.

Polis müdürüne parmak sallayarak ve tehdit ederek ‘Edepsiz, ahlaksız, terbiyesiz, haydi yaylan, zıkkımın kökü v.b’ hakaretlerle hakaret etti ve görüntünün sonunda görüldüğü üzere Vurdu. Her şeye karşın misyonunu yapan sabır taşı polis müdürünü kutluyorum.”

Söz konusu imgelerde Yeneroğlu’nun uzun bir mühlet boyunca polise kelamlı olarak sataştığı görülüyorken daha sonra da polisi itekleyerek tartışma çıkardığı görüldü. O anlarda ise iteklenen polis memurunun ortaya giren öbür polisleri uyararak “provoke etmek istiyor, istediği bu” diyerek engellediği görülüyor.

NE OLMUŞTU

Ankara Kızılay’da yer alan Somalililerin restoranın ismi ve tabelası daha evvel polis baskınlarıyla tdeiştirilmişti. Somalili Saab Cafe’nin yeni tabelasının açılış merasimine de polis müdahale etmişti. Bu sırada DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’da kafenin açılışındaydı. Açılış öncesi sokakta güvenlik tedbirleri alan polis tabelanın kaldırılmasını isteyince Yeneroğlu polisin isteğine karşı çıkarak emniyet amiriyle kelamlı tartışma yaşamıştı.

Tartışmanın alevlenmesi üzerine Yeneroğlu polis müdürünü iterek reaksiyon göstermişti. Bunun üzerine Yeneroğlu’na müdahale etmek isteyen polisleri durduran emniyet amiri “Durun müdahale etmeyin. Yapmak istediği bu zati, provakasyon yapıyor” demişti.

Yaşanan tansiyon üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü olay ile ilgili yazılı bir açıklama yapmıştı.